Saame tuttavaks õpetajaga, kes vaimustub lihtsatest asjadest – RIINA GADJAK

Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?

Esimene september möödus kiirelt! Hommikul oli aktus ning ühes teiste uute õpetajatega tutvustati mind kooliperele. Tegin tutvust õpetajate toaga, ajasin ”põlisasukatega” juttu ja seejärel astusin varakult nädalavahetusse, et puhata ning valmistuda juba mõne päeva pärast klassi ees särama.

Kuidas Teist õpetaja  sai?

Minust sai õpetaja tänu Noored Kooli programmile. Ülikooli viimasel aastal hakkasin tõsisemalt mõtteid mõlgutama, mida küll endaga peale hakata pärast kooli lõpetamist. Vanaviisi elukorraldus mulle enam rahulolu ei pakkunud. Otsustasin, et jätkan õpinguid magistri tasemel, püüeldes usundi- ning kõrvale ka eesti keele ja kirjanduse õpetaja ameti omandamise poole. Meedias kajastus alalõpmata õpetajate puuduse probleem ning kuulsin usuteaduskonna juhatajat Roland Karo tihti rõhutamas, et elus peaks ikka midagi tähenduslikku tegema, siis saabuvat ka hingerahu. Tundus, et õpetajaamet oleks mõttekas valik. Kohe, kui olin selle idee endale pähe võtnud, potsatas minu meiliaadressile kiri Noored Kooli programmist, kuhu otsiti kandideerijaid. Tutvusin põhjalikult NK-ga ning leidsin, et mulle tohutult meeldivad selle organisatsiooni väärtused ja visioon. Otsustasin end proovile panna, läbisin kandideerimisprotsessi edukalt ning ülikooli lõpetamise kõrvalt hakkasin juba kevadel osalema koolitustel, mis mind minu esimeseks õpetajasügiseks ette valmistasid.

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?

Tööle asumine oli minu esmane kokkupuude Järve kooliga ja üldse Kohtla-Järvega.

Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?

Varasemalt olen omandanud ehitusviimistleja ja spaateenindaja kutsed, pärast seda töötanud 5 aastat spaamaailmas massöörina ja iluhoolitsuste sfääris, mille kõrvalt astusin ka Tartu Ülikooli usuteaduskonda ning omandasin hariduse religiooniuuringute ja teoloogia erialal.

 Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?

Põhikooli ajast meenutan hea tundega enda eesti keele ja kirjanduse õpetajat Maie Operit, kes minusse uskus ning minu arengut suuresti toetas.

 Milline õpilane Te ise olite?

Põhikoolis ja kutsekoolis olin enamjaolt eeskujulik, viieline õpilane. Peaaegu kõik ained olid minu jaoks põnevad, armastasin uute teadmiste omandamist. Lugesin palju raamatuid, kuna see oli minu pääsetee igapäevamuredest helgemasse maailma. Kõige paremini läkski mul eesti keele ja kirjanduse tundides. Käisin olümpiaadidel ning osalesin vahel ka mõnel kirjandusvõistlusel. Ülikoolis ma enam nii hea õpilane polnud. Usuteadust oli küll tohutult põnev õppida, kuid selle tegemine töökohustuste kõrvalt osutus minu jaoks veidi keeruliseks ülesandeks.

 Mis Teid elus innustab?

 Mind kannab elus suur uudishimu! Ma soovin teada, kuidas maailm ja inimesed töötavad. Ma soovin kogeda võimalikult palju erinevat siin eluseiklusel, et oma mõistmisvälja laiendada. Lisaks vaimustun igasugusest ilust, mis on meie ümber, eriti sellisest, mida leiab lihtsatest asjadest.

 Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?

 Puhkan looduses ja spaas, filmi vaadates või lugedes, minu meditatsiooniks on muusika kuulamine ja tantsimine.

 Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?

Soovin kooliperele ja kolleegidele rahu südamesse ning natuke mahti, et nautida sügist!