Spordimuuseumi külastus ja teatrielamus

Tartu on täis üllatusi ja põnevaid kohti avastamiseks. Kultuuriranitsa-projekti abiga saime  klassiga külastada Tartu Spordimuuseumi ja vaadata teatrietendust „Ernesto küülikud“.
Muuseumisse sisenedes avanes meie ees põnev spordisaavutuste maailm. Muuseum ei olnud lihtsalt koht, kus vaadata vitriine ja pilte, vaid siin oli võimalus ka ise erinevatel spordialadel kätt proovida. Lapsed said sooritada korvpalliviskeid ja proovida köiel kõndi. See oli võimalus tunda end hetkeks tõelise sportlasena. Lisaks oli muuseumis hulgaliselt huvitavaid eksponaate ja lugusid tuntud sportlastest, nende saavutustest ning ka olulistest hetkedest spordimaailmas.
Pärast muuseumielamust otsustasime suunduda teatrimaja poole, et nautida etendust “Ernesto küülikud”. See oli põnev lavastus, mis põhines Piret Raua armastatud romaanil. Lavastus jutustas loo mustkunstnikust, kes leidis end uuesti leiutamise teekonnal, kui ta pidi ootamatult uue töö otsima. Ernesto lugu oli täis seiklusi, intriige ja südamlikke hetki. Lavastus näitas meile, kui oluline on julgus otsida oma õnne ja järgida oma südant ka siis, kui tee selleni on teistsugune.
Päev Tartus oli täis imelisi hetki, uusi teadmisi ja inspireerivaid lugusid.

Mairi Vare,
5.a klassi juhataja