Tarkus tarviline vara…
Sellel õppeaastal võtsid meie kooli neli 9. klassi õpilast Merili Ehasalu, Janar Noorsalu, Kuldar Mänd ning David Avakjan osa Arukate Õpilaste Akadeemia tööst. Õppeaasta hakkab lõppema – ongi aeg kuulata noortelt endalt mõtteid ja emotsioone.
Tutvustage, mis on Arukate Õpilaste Akadeemia.
Arukate Õpilaste Akadeemiasse kuuluvad õpilased, kes moodustavad oma kooli esinduse – võistkonna, et võistelda loodus- ja reaalainetes teiste koolide tiimidega. Sellesse tiimi saavad kuuluda õpilased, kes tunnevad teaduse vastu suuremat huvi, võistlused eeldavad laiemat silmaringi ning orienteerumist teadmiste maailmas.
Missuguste koolidega mõõtu võtsite?
Võistlustules oli Ida-Virumaalt kaheksa põhikooli, neli gümnaasiumi, lisaks Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Virumaa Kolledž ning Lääne-Virumaalt Rakvere Riigigümnaasium. Nii et konkurents oli tihe.
Kas oli võimalik kodus mingi konkreetse teema kohta teha ettevalmistustööd või teid üllatati küsimustega kohapeal?
Mida laiemad olid meie teadmised ühes või teises valdkonnas, seda paremini oskasime küsimustele vastata ning praktilisi ülesandeid lahendada. Üllatusi oli palju, aga teadmisi juurde saime ka rohkesti. Konkreetseid teemasid ette me ei teadnud.
Kus võistlused toimusid?
Saime külastada Ida-Virumaa erinevaid koole: võistlesime Kohtla-Nõmme Põhikoolis, Narvas Kutsehariduskeskuses, Toila Gümnaasiumis ning Jõhvi Põhikoolis.
Kuidas olete oma tulemustega rahul?
Viimaseks ei jäänud, tavaliselt saime 4.-5. koha, aga kord olime ka esimesed ja saime võidutunnet nautida.
Teil oli ainsa põhikooli võistkonnana au osa võtta üle-eestilisest riigigümnaasiumide teadusvõistlusest Future Starts Here
Jah, see üritus lõpetas selle õppeaasta võistlusseeria. Üritus toimus Kohtla-Nõmme Kaevanduspargis. Võistlesime maa all, maa peal ja mäe otsas. Pidime lahendama väga põnevaid praktilisi ülesandeid: mõned neist olid lihtsamad, teised jälle keerulisemad.
Kes oli võistluste korraldaja?
Hariduskopter ja Rakett 69 teadusstuudio
Mida soovitate meie kooli järgmisele võistkonnale?
Olge tundides tähelepanelikud, kõik teadmised on vajalikud. Lugege teadusartikleid. Vaadake loodusfilme. Olge ettevõtlikud ja loovad!
Ja muidugi, hoiame teile pöialt.
Palju õnne ja edu meie tublidele noortele!
Õpilastega vestles õp Ilme Hallik