Töövarjuks Ayerbes

Erasmus+ projekti raames saime võimaluse osaleda töövarjutusel Hispaania kuningriigi Huesca provintsi Ayerbe koolis.

Kool asus väikeses külas, kuhu sõitsid kokku erinevate mägikülade lapsed. Kohale sõitsid ka õpetajad, kellest enamus elas provintsikeskuses Huescas. Samas linnas ööbisime ka meie.

Ayerbe kool tähendab lasteaed-põhikooli, kus õpivad lapsed vanuses 4-16. Lasteaiarühmas ja klassides on keskmiselt 18 õpilast.

Õpetajad liidavad sageli kokku kaks klassi, nii et tunnis on kaks õpetajat ja abiõpetaja. Olime ühes niisuguses inglise keele/arvutitunnis ja nn tulevikuklassi projektitunnis, kus rühmades kirjutati muinasjutt, joonistati, esitati näidendina ja lõpuks filmiti näpunukkude abil.

Õpilased on lärmakad nii vahetundides kui ka tundides rühmatöö ajal.

Õpetajad olid väga lahked ja uudishimulikud, meid võeti väga hästi vastu, õpetajad näitasid meile Ayerbe küla, direktor ise koos inglise keele õpetajaga viis meid kohalikku turismimagnetisse- Loarre kindlusesse.

Väga huvituti Eestist, meie haridussüsteemist ja eriti meie koolist. Pakkusime neile „Kalevi“ šokolaadi, lõhnavat täissuitsuvorsti ja musta leiba. Eriliselt meeldis neile meie suitsuvorst.

Oleme väga tänulikud selle suurepärase võimaluse eest külastada Hispaaniat Erasmus+ projektile ja meie Andrale, kes teeb väga tänuväärset tööd meie silmaringi avardamiseks.

Pille Burmeister