TULE NÄITUST VAATAMA!

Küllap nii mõnigi teist on juba kooli fuajees jõudnud uudistada meeleolukat kunstinäitust „Loomade portreed“, mille autor on 8.b klassi neiu Daria Makarova. Tegemist on tütarlapse loovtööga.

Daria kõneleb oma töödest nii: „ Nende kunstiteoste puhul kasutasin erinevaid tehnikaid: kollaaži, graafikat ja maalimist. Mulle meeldib teha graafilisi töid, sest tulemus on alati efektne. Kõige keerulisem tehnika on aga kollaaž. Selle näituse lemmiktöö on kollaaž „Kass“.“

Loovtöö juhendaja õp Linda Ait lisab juurde: „ Kui seitsmendikel saabus aeg valida loovtöö teema, otsustas Daria, et teeb midagi kujutava kunsti vallast. Et oleks lihtsam teemat valida, palusin tal tuua pilte, mida ta on varem kodus või kunstikoolis teinud. Kohe hakkasid silma kollaažitehnikas koolibri ja tušijoonistus kassist ja koerast. Sellest tekkiski mõte teha töödesari loomadest ja lindudest. Tööprotsessis usaldasin Dariat täielikult ega pidanud pettuma. Daria ei vajanud abi ja kõik tööd valmisid kokkulepitud ajaks.

Kollaaž kassist rabas meisterliku tehnikaga – teostus on nii peen, et esmapilgul ei saagi aru, et tegemist on kollaažiga. Huvitavam osa sarjast ongi kollaaži- ja graafikatehnikas tööd. Eriti tore on, et mõnes töös on Darial õnnestunud edasi anda ka portreteeritavate iseloomu: näiteks rahu täis kassi ja koera ühispilt, kahtlustav kajakas, tõsine kass.
Loovtöö õnnestub siis, kui õpilane valib teema, mis on talle endale hingelähedane.“

Näituse ülespanekul oli Dariale suureks abiks pinginaaber Marju. Aitäh!

 

Kutsume kõiki näitusele, sest oma silm on kuningas.

Ilme Hallik