Eesti kirjanduse päev Järve Koolis

Meie tähtpäevadele on lisandunud veel üks: alates sellest aastast tähistame A. H. Tammsaare sünniaastapäeval, 30.jaanuaril eesti kirjanduse päeva. Meie koolis toimusid aktused 31. jaanuaril. Enne seda jätkus ettevalmistusi nii õpilastele kui ka õpetajatele: tehti näidendiproove, õpiti laule ja luuletusi… Sellest, mis õpilastele meelde jäi, kirjutavad nad ise:
 
„Aktust alustas direktor Tarmo Post ja seejärel rääkis meie kirjanduse õpetaja Ilme Hallik raamatutest. Siis tuli ekraanile rong, mis sõitis mööda Eestimaad ning peatus erinevates linnades ja maakondades, et kirjanikke peale võtta sealt, kust nad pärit on.“ ( Kris Linder)
 
„Algul oli veidi kurb, et pean aktusel esinema. Aga kui nägin, kui vahva ja lõbus oli proove teha, siis tundsin ennast väga hästi. Kõige parem tunne oli pärast oma etteastet, sest siis ei pidanud enam muretsema ning sai rahus teiste esinemist jälgida.“ (Sandor Nurm)
 
„Mulle väga meeldis Muhvi roll, mida mängisin. Kostüümid olid meil ägedad. Väga tore, et kirjanduse õpetaja valis just meie klassi lapsed esinema. Kuna mulle meeldib raamatuid lugeda, siis on eesti kirjanduse päev mulle väga tähtis.“ (Grete Tõnnov)
 
„Olin väga õnnelik, kui kuulsin, et ma ka osalen. Mängisin küll kõrvalosa – müüsin naksitrallidele jäätist – aga mulle väga meeldis see roll. Direktori kõnest saime teada, et eestlased loevad keskmiselt 13 minutit päevas ja see pidi väga hea tulemus olema. Mulle väga meeldis tänane päev!“ (Kirke Oll)
 
„Esimesed kaks tundi olid proovid ning kolmanda ja neljanda tunni ajal esinesime. Kõik olime enne etteastet närvis. Ei tea, miks me kartsime: kõik tuli väga hästi välja. Ka meie kooli orkester esines lauluga „Kauges külas“ – nad on väga andekad.“ (Miralda Malman)
 
„Mina olin aktusel pealtvaataja. Pealtvaataja on hea olla. Mulle meeldisid kõik etteasted. Aktusel oli suur ekraan, kus sõitis kirjanike rong mööda Eestimaad. Aktusel nägime katkendeid raamatutest „Kaka ja kevad“, „Sipsik“ ja „Naksitrallid“, kuulasime liisusalme, luuletusi ja ilusaid laule. Aktuse lõpus tegid esinejad ühispildi.“ (Victoria Laur)
 
„See kogemus esineda koolikaaslaste ees laval on ainulaadne ja väga tore. Järgmisel korral osaleksin hea meelega veel!“ (Raili Liblik)
 
„Enne esinemist tehti proovi ja ma kartsin, et midagi läheb sassi. Meie näidendi jaoks oli isegi jäätiseputka tehtud! See oli väga ilus.“ (Kirsika Pugatšov)
 
„Ma harjutasin peaaegu igal õhtul, et tekst pähe jääks. Mulle väga meeldis osaleda kirjanduse päeval.“ (Markus Rohesalu)
 
Esinejate päev lõppes kringli söömisega. Suur aitäh teile, kallid õpilased!
 
Eesti kirjanduse päeva tähistamisele aitasid kaasa Triinu Teppe, Mairi Vare, Indra-Mirell Zeinet, Inna Tolsa, Loore ja Linda Ait, Taavi Källo, Jana Laur, Ervin Kippar. Suur tänu, head kolleegid!
 
Ilme Hallik,
 
Järve kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja