Ma tuhat korda tänan Sind…

Sajandijagu head haridust – on ajaretk,
kuhu põimitud kokku on Sinu koolielu ajahetk.
Ajahetkedest loodud on rajad, kuid mis oli teistmoodi Sinu kooliajal?
Jah, meie kooliaastad on möödunud erinevas ajas
Jah, meie kooliaastad on möödunud erinevas majas
Kuid täna ristuvad meie kõigi kooliteed,
ühiselt sillutatud saja-aastasel haridusteel!
/Vaili Viirlaid/

15. oktoobril 2022 toimus meie kooli kokkutulek. Positiivse tagasiside energia tiivustab meid veel kaua! 

Teie ees on pikk-pikk tänupostitus ning direktori kõne kontsertaktuselt. 

Austatud minister

 Head Kohtla-Järve Järve Kooli õpetajad/õpilased/töötajad, vilistlased, sõbrad! 

 Peame täna meie kooli  100ndat sünnipäeva, see on väärikas tähtpäev – meie kool on sajandivanune! Vau!

 100 aastat tagasi otsustas Kohtla-Järve Kaevanduse Haridusselts rajada 4-klassilise algkooli. Kooli avamise taotlusesse oli kirja pandud: “Siia võetakse vastu ilma alghariduseta mõlemast soost isikuid ja õppetöö kestab siin neli aastat.“ Täna saame tõdeda,   et 100 aastat hiljem võtab Järve kool ikka vastu alghariduseta mõlemast soost isikuid – selles osas meil muutust ette näidata ei ole! Küll aga on sajandi jooksul olnud koolil erinevaid tegutsemisvorme – algkoolist gümnaasiumini, hetkel siis tegutseme   põhikoolina ja õppetöö kestab meil üheksa aastat.

 100 aasta jooksul on meie kool kandnud kaheksat erinevat nime ja koolimaja on asunud vähemalt viies koolihoones – kool alustas 90 õpilasega, on jõudnud 1100 õpilaseni. Täna õpib meie koolis 340 õpilast.  Koolijuhte on olnud kokku 21. Ja mina, järjekorras siis 22., olen saanud seda väärikas eas kooli ja kooliperet juhtida ühe kuu jagu.

 Äsja Aasta koolijuhi tiitliga pärjatud Tartu Annelinna Gümnaasiumi direktor Hiie Asser ütles hiljuti Postimehe arvamusrubriigis: „Kooli tuleks juhtida nii, nagu kannaks vastutust järgmise saja aasta eest.“ Kõik minu eelkäijad on kas teadlikult või   alateadlikult seda vastutust kandnud ja saavutanud kooli elujõulisuse.

 Mul ei ole veel tegusid ette näidata ega mälestusi, mida jagada, aga kooliperel küll. Minu imetlus kuulub kooli kollektiivile, nii endistele kui praegustele õpetajatele ja töötajatele, kes on andnud endast parima, et säilitada eestikeelne haridus Kohtla-Järvel.   Saan täna südame rahuga öelda, et kolleegid on pühendunud ja professionaalsed, heas mõttes maailmaparandajad ja muutustele vastupidavad.

 Oleme ka praegu kohanemas uue olukorraga, sest 1.septembrist sai meist riigikool ja koolipidajaks on meil nüüd Haridus- ja Teadusministeerium – pidaja, kes teab kõige paremini, mida on vaja, et kool saaks toimetada parimal võimalikul viisil. Koolipidaja   teab, mida meilt ootab, meie veel kõike ei oska, aga küll me õpime.

  100 aastat näitab elujõulisust ja jätkusuutlikkust. See on võimalik siis, kui ollakse hea kohanemisvõimega. Kohtla-Järve Järve Kool seda on.

 Tänan kõiki, kes meisse on uskunud, kes meid on toetanud!

Soovin meile kõigile palju õnne ja ilusat pidupäevaõhtut!

Paneme üheskoos sajaga edasi – järgmised sada aastat! 

Tarmo Post 

Meeleolukat päeva alustas korvpallivõistlus ning endiste õpetajate kohtumine kooli muuseumis. Aitäh, Kadre Maalma, Margo Tali ja Reet Kukk. 

Päev jätkus vana koolimaja juures (Spordi t 2), kus avati kooli ja haridusvõrgu alguspunkti auks mälestustahvel. Koolimajas oli võimalik tutvuda foto- ja maalinäitusega. Maalid olid meie vilistlaste Mare Rebase ja Aarne Hanni loodud. Aitäh, Diana Drobot, muusikalise vahepala eest. Aitäh, Vaili Viirlaid, südamega asja ajamise eest! Mälestustahvli idee Vaili Viirlaid, kujundas Linda Ait ning kinnitas Taavi Källo, teostus Graveer OÜ. Fotonäituse pildid printis Andres Mikkor.

 

Kohtla-Järve Kultuurikeskuses toimus südamlik kontsertaktus, mida oli au esitada saalitäiele väga soojale publikule. Vanade õpetajate ekraanile ilmumine tekitas mõnusaid naeru- ja aplausipahvakuid. 

Täname kontsertaktuse ettevalmistamise ja läbiviimise eest teid, Triinu Teppe, Vaili Viirlaid, Mairi Vare ja Ilme Hallik. 

Aitäh, meie “näitlejad” Mariliis Oro, Kirsika Pugatšov, Mikk-Martten Mikita, Markus Rohesalu, Alex Rohesalu, Eric Petrovitš, Dave Martin Tammets, Danila Zykov, Mikolas Aaver, Marie Lisette Prits, Sandra-Leen Kallavus ja Merili Ehasalu. 

Aitäh, laulu- ja tantsulapsed 1.a, 2.a, 3.a ja 4.a klassist. Täname, 9. klasside kõnekoor. 

Aitäh, solistid Liismari Seppa, Mariliis Oro, Mailin Murunit, Sandra Üleoja, Ruslan Majorov ja Lilii Liblik. 

Täname vilistlasi, kes võtsid vastu meie esinemispakkumise: Diana Drobot, Ingela Virkus, Hannamary Seli, Heidi Hirtentreu, Maaris Virkus-Peetsalu, Ivi Rausi-Haavasalu, Moonika Rudenko, Kristina Ackerman, Kaire King.

Muusikalise panuse andis Kohtla-Järve kunstide kooli ansambel, aitäh teile selle eest!

Täname kogu juubeliaasta brändingu ja kujunduste loonud vilistlast Daniil Golubevi, tema tehtud olid ka etenduses nähtud animatsioonid!

Aitäh, vilistlane Indrek Juhkov, etendusse monteeritud videote eest. 

Aitäh, Ervin Kippar, VHS-kassettide digitaliseerimise võimalikuks tegemise eest. 

Aitäh, Silksound OÜ, tänu teile oli meie õpilastel võimalik teha etendust professionaalsel tasemel.

Täname maja kasutamise võimalikkuse eest Kohtla-Järve Kultuurikeskust, tehnikuid ja Taivo Aljastet. 

Aitäh Kohtla-Järve kasvamise video eest, Põlevkivimuuseum. 

Täname lavataguseid jõude:  Koidu Raidma, Janne Jaanhold, Helena Eero, Jelena Kallavus, Kadre Maalma. 

Fotograaf Maila Meldre galerii jõuab varsti meie kätte ning jagame seda esmajoones teiega. 

 

Koolimaja kaunistamises ja erinevate töödega enne ja pärast pidu aitasid kümned õpetajad ja õpilased. Aitäh, Jana Laur, Anne Mägi, Tarmo Post, Krista Kask, Pille Burmeister, Andra Kronk Olguner, Tatjana Artjušenkova, Stella Onkel, Tiiu Kroon, Lea Sarnik, Aare Peterson, Õnne Ilves ja kogu söökla- ning majandustiim. 

Nii kultuurikeskuses kui ka koolimajas korraldasid registreerimist, meenete müüki ja muud 9. klasside õpilased. 

Aitäh igakülgse abi eest, vilistlased Kerttu Teppe, Karlis Sootalu ja Indrek Juhkov. 

Raamatukokku oli üles pandud õpilaste kunsti- ja käsitöönäitus, selle valmistas ette Inna Tolsa.

Seintelt võisite leida “5 viimast aastat” – juubelist juubelini. Selle koostasid ja kujundasid Koidu Raidma ja Triinu Teppe. 

Sel korral oli võimalik osta palju toredaid meeneid. Vineerist meened olid kujundatud ja teostatud Taavi Källo ja Vaili Viirlaidi poolt. Teekotid valmistati õpetaja Inna Tolsa juhendamisel. 

Täname ka meie koostööpartnereid ROI OÜ-st. 

Koolimajas korraldas toitlustamist Catering Kene.

Peol panid võimsa kirsi tordile ansambel The Swingers ning spordisaalis DJ DUO Raitman&Robin! Aitäh teile nende meeleolukate meloodiate ja tantsutamise eest!

Ja kõige suurem kummardus ja tunnustus kuulub vilistlastele, kes ei unusta oma kodukooli ja leiavad ikka oma tee siia! Ootame teid alati tagasi! 

100 on saanud ajalooks! Oli tõeliselt südantsoojendav ja meeldejääv päev. AITÄH! 

Ikka ja alati teie Järve Kool